شکایت عربستان از روسیه - آفتاب ایران | مجله خبری و سبک زندگی

اخبار روز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۲۳:۰۱

 کد خبر: 1116
 11 بازدید

نگرانی عربستان از فروش اس 400 به قطر

شکایت عربستان از روسیه

روسیه موضع عربستان را نادیده می گیرد.

شکایت عربستان از روسیه

 

اسپوتنیک : آلکسی کندراتیف معاون رئیس کمیته شورای فدراسیون در امور دفاع و امنیت روسیه اعلام نمود که موضع عربستان سعودی بر قصد روسیه جهت فروش سیستم پدافند هوایی « اس-۴۰۰» به قطر تأثیری نخواهد گذاشت.

روزنامه «موند» نوشت که سلمان بن عبدل العزیز السعود پادشاه عربستان سعودی نامه ای برای امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه ارسال کرد و اعلام نمود که الریاض برای انجام عملیات نظامی علیه قطر آماده است اگر مقامات آن کشور سیستم «اس-۴۰۰» روسیه را خریداری کنند.

کندراتیف در خصوص این موضوع گفت:«روسیه از منافع خود پیروی می کند و با فروش «اس-۴۰۰» به قطر برای بودجه دولتی کسب درآمد می کند. موضع عربستان سعودی نمی تواند تأثیری درتصمیم روسیه بگذارد».

مدتی قبل، سفیر قطر در روسیه اعلام کرده بود که دوحه در حال مذاکرات در باره خرید سیستم پدافند هوایی «اس-۴۰۰» از روسیه است. روسیه و قطر در سال ۲۰۱۷ موافقت نامه بین الدول در باره همکاری نظامی —فنی را در زمان سفر سرگی شویگو، وزیر دفاع روسیه به دوحه به امضا رساندند.

سامانه دفاع موشکی متحرک زمین به هوا اس ۴۰۰ “تریومف” برای نابودی انواع اهداف هوایی دشمن همچون هواپیماهای پارازیت انداز، هواپیماهای رادار محور و کنترل هوایی، هواپیماهای شناسایی و جاسوسی، هواپیماهای استراتژیکی و جنگنده های شکاری، موشک های بالستیک تاکتیکی و تاکتیکی-عملیاتی، موشک های بالستیک میان برد، اهداف هوایی مافوق صوت و دیگر اهداف هوایی پیشرفته ساخته شده است.


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : اخبار ایران و جهان

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات