مالزی خبر از بازگشایی مجدد سفارت خود در کره شمالی داد - آفتاب ایران | مجله خبری و سبک زندگی

اخبار روز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ - ۱۱:۵۰

 کد خبر: 1324
 13 بازدید

مالزی خبر از بازگشایی مجدد سفارت خود در کره شمالی داد

  رسانه های مالزی : ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی در گفتگو با یک خبرگزاری ژاپن از تصمیم دولت خود در بازگشایی سفارت کشورش در پیونگ یانگ خبر داد.   با این تصمیم به دشمنی و تنش میان مالزی با کره شمالی در پی ترور برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی، پایان داده می […]

مالزی خبر از بازگشایی مجدد سفارت خود در کره شمالی داد

 

رسانه های مالزی : ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی در گفتگو با یک خبرگزاری ژاپن از تصمیم دولت خود در بازگشایی سفارت کشورش در پیونگ یانگ خبر داد.

 

با این تصمیم به دشمنی و تنش میان مالزی با کره شمالی در پی ترور برادر ناتنی رهبر کره شمالی در مالزی، پایان داده می شود.

 

مالزی رابطه گسترده ای با کره شمالی داشت اما سال پیش به دنبال کشته شدن کیم جونگ نام برادر ناتنی رهبر کره شمالی در کوالالامپور، این رابطه دچار تنش جدی شد.

 

دو زن با گاز سمی اعصاب کیم جونگ نام را در کوالالامپور مورد سوء قصد قرار دادند و کره جنوبی و آمریکا کره شمالی را به دست داشتن در قتل او متهم کردند.

 

کره شمالی مدعی بود که مرگ برادر کیم جونگ اون بر اثر سکته قلبی بوده است. دولت وقت مالزی سفیر خود را از کره شمالی فراخواند و شهروندان مالزی را از سفر به کره شمالی برحذر داشت.

 

کره شمالی در اقدامی تلافی جویانه سفیرش از کوالالامپور را فرا خواند و چند دیپلمات مالزی را به گروگان گرفت تا آنکه دولت مالزی جسد کیم جونگ نام را به پیونگ یانگ تحویل داد و گروگانها آزاد شدند و به مالزی بازگشتند.

 

 


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : اخبار ایران و جهان

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات