چگونه میتوان قاعدگی نامنظم را درمان کرد - آفتاب ایران | مجله خبری و سبک زندگی

اخبار روز

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ - ۱۱:۲۰

 کد خبر: 971
 19 بازدید

درمان قاعدگی نامنظم

چگونه میتوان قاعدگی نامنظم را درمان کرد

اگر نگران قاعدگی های نامنظم هستید یا اگر این موضوع باردار شدن را برای تان مشکل کرده است با پزشک خود صحبت کنید تا بفهمید آیا راهی برای منظم کردن آن وجود دارد یا خیر. اینکار به آسانی کاهش سطح استرس (استرس بیش از حد موجب بی نظمی در قاعدگی می شود) یا کاهش ورزش شدید (ورزش شدید مانع از تخمک گذاری و قاعدگی منظم می شود) است.

چگونه میتوان قاعدگی نامنظم را درمان کرد

 

اگر قاعدگی نامنظم شما مربوط به هورمون ها است پزشک مشکل تیروئیدی نهفته شما را درمان می کند یا با درمان هورمونی به وسیله قرص های جلوگیری از بارداری یا نوع خاصی از IUD چرخه قاعدگی را منظم می کند. اگر قصد دارید باردار شوید گاهی اوقات مصرف داروهای ضد بارداری برای مدت کوتاه می تواند باعث منظم شدن قاعدگی تان شود، در نتیجه زمانی که مصرف داروی ضد بارداری را قطع می کنید مشخص کردن تخمک گذاری آسان تر است و این موضوع قدم بزرگی در کمک به باردار شدن شماست. اگر هیچ کدام از این روش ها موثر نبود و سعی دارید باردار شوید ممکن است پزشک تان داروهای باروری مانند لتروزول (فمارا)، کلومیفن (کلومید، سروفن) یا داروهای تزریقی باروری تجویز کند تا تخمک گذاری را افزایش دهد.

اگر قاعدگی نامنظم دارید مطمئنا به این معنا نیست که بارداری یا نوزاد سالمی نخواهید داشت. اگر به نظر می رسد چرخه قاعدگی بی ثبات شما بر توانایی بارداری تان تاثیر می گذارد تنها لازم است با پزشک تان مشورت کنید، این احتمال وجود دارد که با درمان بهبود پیدا کنید./دانشنامه فرزند


برچسب ها : , , ,
دسته بندی : آخرین مطالب , بانوان , سلامت

دیدگاه بسته شده است.

تبلیغات